Paikalliset | 06.10.2022 12:00

Liedon alakoulujen yleisurheilukilpailut 15.9. Keskuskentällä

Liedon alakoulujen yleisurheilukilpailut 15.9. Keskuskentällä

Liedon alakoulujen yleisurheilukilpailujen tulokset on julkistettu.

Tytöt 3.-4.lk

60m: 1.) Iines Heikkilä Taa 10,24, 2.) Elina Suuronen Ilm 10,41, 3.) Sara Punkeri Litt 10,45, 4.) Viivi Pitkänen Jok 10,70, 5.) Janni Poijärvi Ylisk 10,77, 6.) Iida Quentin Ilm 10,80. Alkuerissä: 1.erä: 1.) Iine s Heikkilä Taa 10,4, 2.) Janni Poijärvi Ylisk 10,4, 3.) Sara Punkeri Litt 10,4, 4.) Iida Quentin Ilm 10,5, 5.) Minja Tuominen Tarv 10,7, 6.) Aada Salonen Jok 10,8. 2.erä: 1.) Viivi Pitkänen Jok 10,4, 2.) Elina Suuronen Ilm 10,4, 3.) Nea Salmela Litt 10,8, 4.) Ninni Nieminen Tarv 10,9, 5.) Pipsa Aarnijärvi Ylisk 11,1, 6.) Erika Sipilä Taa 11,5.

Pituus (1m ponnistusalue): 1.) Sara Lallukka Jok 3.96, 2.) Iitu Jaakkola Jok 3.56, 3.) Enni Nolvi Taa 3.51, 4.) Elina Suuronen Ilm 3.28, 5.) Isabella Kärkkäinen Litt 3.27, 6.) Jasmin Nurmi Jok 3.20, 7.) Julia Mattila Taa 3.17, 8.) Hilde Brozinski Litt 3.08, 9.) Minja Tuominen Tarv 3.02, 10.) Ellen Seppä Tarv 2.86, 11.) Iida Quentin Ilm 2.78, 12.) Janni Poijärvi Ylisk 2.51, 13.) Josefiina Valonen Ylisk 2.40.

Pallonheitto: 1.) Ronja Hurvi Jok 20.23, 2.) Anna Simolin Litt 18.60, 3.) Isabella Kärkkäinen Litt 18.35, 4.) Hevi Haval Jok 18.15, 5.) Eevi Pyy Ilm 17.93, 6.) Olivia Vähätalo Taa 13.94, 7.) Taika Jokinen Taa 13.14, 8.) Kaisa Nikula Tarv 12.80, 9.) Eveliina Haapakangas Tarv 12.51, 10.) Eeva Itälä Litt 11.85.

 

Pojat 3.-4.lk

60m: 1.) Eino Nummijoki Jok 9.34, 2.) Veikka Akkola Taa 9.84, 3.) Sauli Jokioja Ylisk 9,89, 4.) Alvar Juuma Ilm 10,02, 5.) Roope Laukkanen Ylisk 10,06, 6.) Eetu Ruoho Jok 10,08. Alkuerissä: 1. erä 1.) Eino Nummijoki Jok 10,4, 2.) Veikka Akkola Taa 9,8, 3.) Sauli Jokioja Ylisk 9,9, 4.) Alvar Juuma Ilm 10,0, 5.) Emil Kesseli Litt 10,1, 6.) Severi Markko Tarv 10,4. 2.erä: 1.) Roope Laukkanen ylisk 9,7, 2.) Eetu Ruoho Jok 9,9, 3.) Valtteri Lamppula Jok 10,5, 4.) Santeri Salovaara Ilm 10,7, 5.) Tiitus Tursas Litt 10.9, 6.) Eeli Mäkinen Taa 11,7.

Pituus (1m ponnistusalue) : 1.) Arvo Saarela Jok 3.73, 2.) Sauli Jokioja Ylisk 3.61, 3.) Otso Aaltonen Jok 3.54, 4.) Roope Laukkanen Ylisk 3.53, 5.) Luukas Lounela Jok 3.50, 6.) Jesper Roine Ilm 3.43, 7.) Alvar Juuma Ilm 3.34, 8.) Severi Markko Tarv 3.24, 9.) Sulo Tikkanen Litt 3.18, 10.) Mohammed Garoushi Litt 2.97.

Pallonheitto: 1.) Oskari Rintamaa Jok 40.48, 2.) Nicky Pulli Jok 39.50, 3.) Viljami Keränen Jok 30.60, 4.) Joona Ali-Junnila Litt 29.90, 5.) Jesper Roine Ilm 27.05, 6.) Leevi Härkönen Ylisk 26.92, 7.) Rasmus Rauhala Tarv 26.09, 8.) Wäinö Tuulensuu Ilm 24.32, 9.) Oskari Pinomäki Taa 23.16, 10.) Eeli Oinaanoja Taa 23.05, 11.) Mohammed Garoushi 22.68, 12.) Saku Järvinen Tarv 22.05.

 

Sekaviesti 4x400m: 1.) Jokilaakso 5.25,52, 2.) Taatila 5.43,23, 3.) Littoinen 5.43,28, 4.) Ilmarinen 6.17,07.

 

Tytöt 5.lk

60m: 1.) Pihla Halava Litt 9.55, 2.) Melina Riikonen Litt 9.78, 3.) Nella Haanpää Taa 9.92, 4.) Fanni Mäkelä Ilm 9.98, 5.) Emilia Heikkilä Ilm 10.12, 6.) Rosan Sharihi 10.69. Alkuerissä: 1.erä: 1.) Pihla Halava 9,4, 2.) Emilia Heikkilä Ilm 9,9, 3.) Aino Rauta Taa 10,0, 4.) Iina Parkatti Jok 10,0, 5.) Enni Hirvensalo Tarv 10,6. 2.erä: 1.) Melina Riikonen Litt 9.7, 2.) Fanni Mäkelä Ilm 9.8, 3.) Nella Haanpää Taa 9.8, 4.) Rosan Sharihi Jok 9,9, 5.) Maya Gabel Ylisk 10,0, 6.) Matilda Koskinen Jok 10.5.

Kuula (2kg): 1.) Edit Tuominen Ylisk 8.25, 2.) Ella Heinonen Ilm 7.03, 3.) Neea Tanninen Ilm 6.84, 4.) Sohvi Parviainen Litt 6.62, 5.) Maisa Lauri Jok 6.54, 6.) Inkeri Lagus Taa 5.82, 7.) Rebekka Kuokkanen Ylisk 5.62, 8.) Minja Salminen Jok 5.34, 9.) Isla Nuttunen Taa 5.28, 10.) Venla Salmi Litt 5.19, 11.) Irma Peltonen Jok 4.85.

Korkeus: 1.) Fanni Mäkelä Ilm 120, 1.) Edit Tuominen Ylisk 120, 3.) Mailotta Nummila Taa 120, 4.) Minea Hirviniemi Litt 120, 5.) Venla Pentikäinen Taa 115, 6.) Emilia Solalinna Litt 115, 7.) Emilia Heikkilä Ilm 105, 8.) Krista Nikkilä Jok 100, 8.) Rebekka Kuokkanen Ylisk 100, 10.) Ellen Lehtonen Tarv 95, 11.) Solana Lucas Jok 85.

 

Pojat 5.lk

60m: 1.) Niila Anttila Tarv 9,20, 2.) Eemil Nohkola Ilm 9.45, 3.) Sebastian Virta Ilm 9.67, 4.) Roni Kunnari Jok 9.76, 5.) Eelis Kivilä Jok 9.00, 6.) Onni Heikkilä Litt 10.07. Alkuerissä: 1.erä: 1.) Emil Nohkola Ilm 9.4, 2.) Roni Kunnari Jok 9.8, 3.) Heikki Nurmi Tarv 10.1, 4.) Niklas Lehtinen Taa 10.1, 5.) Leo Laisti Litt 10.2, 6.) Elias Röyttö Ylisk dnf. 2.erä: 1.) Niila Anttila Tarv 9.0, 2.) Sebastian Virta Ilm 9.5, 3.) Onni Heikkilä Litt 9.8, 4.) Eelis Kivilä Jok 9.9, 5.) Alvari Leppänen Taa 10.0, 6.) Aksel Toivonen Jok 10.0.

Kuula (2,5kg): 1.) Eemeli Hälli Ilm 7.45, 2.) Aleksi Ruohonen Ilm 7.38, 3.) Onni Heinonen Jok 6.97, 4.) Niila Anttila Tarv 6.78, 5.) Aapo Litjo Ylisk 6.65, 6.) Eemeli Rönnemaa Jok 6.61, 7.) Tomi Luukka Taa 6.48, 8.) Luukas Tiira Litt 5.89, 9.) Ilmari Järvinen Litt 5.80, 10.) Lukas Kontto Jok 5.80, 11.) Oskari Muurinen Ylisk 5.70, 12.) Erik Keto Tarv 5.53, 13.) Tarmo Ilus Taa 4.84.

Korkeus: 1.) Eemeli Rönnemaa Jok 135, 2.) Topias Karinti Jok 120, 3.) Aatos Rantala Ilm 115, 4.) Lukas Kontto Jok 110, 4.) Lukas Honkanen Litt 110, 6.) Lauri Visa Taa 110, 7.) Emil Nohkola Ilm 105, 7.) Veeti Heinonen Tarv 105, 9.) Joonas Kankaanranta Taa 105, 10.) Heikki Nurmi Tarv 105, 11.) Onni Heikkilä Litt 100.

 

Sekaviesti 4x400m: 1.) Ilmarinen 5.13,16, 2.) Jokilaakso 5.17,98, 3.) Taatila 5.22,45, 4.) Littoinen 5.24,02

 

Tytöt 6.lk

60m: 1.) Ronja Kääntönen Ilm 9.60, 2.) Aada Mäkinen Taa 9.67, 3.) Hilja Isotalo Litt 9.77, 4.) Aada Korhonen Jok 10.10, 5.) Eden Hyötylä Jok 10.15, 6.) Iina Raitaluoma Tarv 10.41. Alkuerissä: 1.erä: 1.) Ronja Kääntönen Ilm 9.7, 2.) Eden Hyötylä Jok 10.0, 3.) Miia Pekkola Jok 10.2, 4.) Siiri Markko Tarv 10.3, 5.) Lilja Ekman Litt 10.4, 6.) Iina Martti Taa 10.6. 2. erä: 1.) Aada Korhonen Jok 9.6, 2.) Aada Mäkinen Taa 9.7, 3.) Hilja Isotralo Litt 9.8, 4.) Iina Raitaluoma Tarv 9.9, 5.) Piita Jokinen Ilm 10.4, 3.erä: 1.) Alli Veranen Ylisk 10.5, 2.) Elli Lohmussaar Ylisk 10.6.

Pituus: 1.) Peppi Jaakkola Jok 4.07, 2.) Frida Grönholm Taa 3.57, 3.) Siiri Markko Tarv 3.43, 4.) Agnesa Ferati Litt 3.40, 5.) Iina Raitaluoma Tarv 3.37, 6.) Piita Jokinen Ilm 3.36, 7.) Vilma Hakuni Jok 3.26, 8.) Aino Ahtiainen Litt 3.23, 9.) Iiris Sirviö Ilm 2.89.

Junnukeihäs: 1.) Aino Ahtiainen Litt 15.65, 2.) Olga Aaltonen Jok 14.47, 3.) Iina Jokinen Taa 14.09, 4.) Veera Helin Tarv 11.04, 5.) Ronja Kääntönen Ilm 10.88, 6.) Emilia Vähätalo Taa 10.57, 7.) Iiris Sirviö Ilm 10.34, 8.) Alina Jalonen Tarv 10.27, 9.) Sanni Turunen Ylisk 9.61, 10.) Jenna Rauvola Ylisk 9.31, 11.) Kaisa Hynninen Litt 8.10.

 

Pojat 6.lk

60m: 1.) Verneri Simola Litt 9.24, 2.) Jaron Hirvonen Jok 9.35, 3.) Joona Korvela Jok 9.37, 4.) Sisu Lallukka Jok 9.42, 5.) Julius Poijärvi Ylisk 9.43, 6.) Nooa Ahola Ilm 9.62, 7.) Matias Leino Ylisk 11.08. Alkuerissä: 1.erä: 1.) Jaron Hirvonen Jok 9.4, 2.) Nooa Ahola Ilm 9.6, 3.) Julius Poijärvi Ylisk 9.6 4.) Roope Uusitupa Tarv 10.2, 5.) Lenni Huovinen Litt 10.5, 6.) Elias Silvius Taa 11.4. 2.erä: 1.) Sisu Lallukka Jok 9.4, 2.) Verneri Simola Litt 9.4, 3.) Joona Korvela Jok 9.6, 4.) Matias Leino Ylisk 9.6, 5.) Anton Simolin 9.8, 6.) Arttu Mäkinen Tarv 10.6.

Pituus: 1.) Rion Ternava Litt 4.00, 2.) Nooa Ahola Ilm 3.79, 3.) Roope Uusitupa Tarv 3.64, 4.) Arttu Halt Ylisk 3.63, 5.) Jalmari Simola Litt 3.46, 6.) Julius Poijärvi Ylisk. 3.39, 7.) Jaron Hirvonen Jok 3.38, 8.) Eetu Jaatinen Taa 3.28.

Junnukeihäs: 1.) Veeti Tarsalainen Litt 28.37, 2.) Anton Simolin 21.33, 3.) Juho Isosaari Ilm 19.82, 4.) Roope Liski Taa 17.16, 5.) Severi Simola Litt 16.58, 6.) Wäinö Eisto Jok 14.58, 7.) Miro Uutinen Ylisk 13.51, 8.) Onni Haario Taa 13.26, 9.) Jaafar Al-Khafajy Jok 11.98.

 

Sekaviesti 4x400m: 1.) Jokilaakso 4.55,80, 2.) Taatila 4.59,93, 3.) Littoinen 5.04,86, 4.) Ilmarinen 5.26,55, 5.) Tarvasjoki 5.37,28.

Ole ensimmäinen, joka kommentoi.

Kommentoi




Näköislehti

Tilaa Turun Tienoo

Tilaushinnat 1.7.2019 alkaen (sis. alv 10 %) Valitse haluamasi tilausvaihtoehto alta! Irtonumeromyynti Turun Tienoon toimituksesta tai näköislehtenä: www.lehtiluukku.fi-sivujen kautta.